Probleme de comportament

Caini cu probleme

Anumiti caini pot prezenta diferite manifestari suparatoare pentru cei din jur, de exemplu pot latra intr-una, de dimineata pana seara, sau poate au meteahna rosului (in special pantofi si mobila), sau pur si simplu pot fi terorizati in urma unei experiente neplacute (batuti, muscati de alti caini, loviti de masina etc.). Aceste probleme ce apar la diferite varste se pot corecta.

 


 

Conditii pentru schimbarea comportamentului

In primul rand este bine sa stiti ca nu orice caine este recuperabil.
Unii isi pot reveni complet la normal, in timp ce altii se pot recupera doar partial, in functie de psihicul fiecarui caine in parte. O conditie foarte importanta este ca varsta cainelui sa nu depaseasca doi ani.

 


 

Ce e de facut?

Va pot invata ce sa faceti daca animalul dumneavoastra are o anumita problema de comportament. Dar, atentie… corectarea tine in special de mediul in care se afla cainele, de aceea va trebui sa gasim o corectare care sa nu provoace degradarea starii acestuia.

Dati-i cainelui dumneavoastra o sansa de a deveni mai bun!

Suna acum. Consultanta gratuita - 0764 144 144