Dresaj caini

Școala de dresaj canin a fost construită în jurul conceptelor dresorului Cosmin Caftaliu. Acesta a adus un concept de dresaj inovativ pe care l-a dezvoltat în timpul celor 26 de ani de activitate în domeniu.

Pasiunea lui Cosmin pentru câini l-a determinat să se orienteze către această profesie pe care a studiat-o sistematic. A învățat conceptele teoretice și practice ale dresajului canin la Școala de Dresaj București, după care și-a dezvoltat abilitățile profesionale dobândite în instruirea câinilor de serviciu, pentru utilizarea în armată și poliție. Aici a descoperit cu adevărat ceea ce înseamnă educația canină și calitățile umane de care are nevoie un dresor pentru a avea rezultate.

Cosmin și-a completat experiența în dresaj și peste hotare, mai exact în Italia, unde s-a specializat în identificarea și corectarea problemelor de dresaj canin.

Pentru a-și înțelege mai bine cursanții, Cosmin a urmat și un curs de tehnician veterinar între 2014-2016, curs absolvit în Canada.

De asemenea, Cosmin este acreditat de Ministerul de Interne în dresaj, creștere și comportament canin.

Experiența și certificările au dus la dezvoltarea unor metode de educație canină bazate pe principii solide care, de-a lungul timpului, și-au dovedit eficiența:

• Metode non-violente;
  • Metode mecanice și de constrângere;
  • Metode bazate pe imitație;
  • Metode bazate pe recompense;
  • Metode bazate pe recunoașterea semnelor;
  • Metode bazate pe corectarea câinelui cu ajutorul sunetului, respectiv cu fluierul.

Aceste metode sunt adaptate scopului dresajului. Astfel în cazul în care se dorește un câine de pază se va construi un program specific acestui obiectiv. La fel și cazul unui câine de companie.

• TESTARE SI EVALUARE!
  • PREDRESAJ!
  • SOCIALIZARE!
  • DISCIPLINA!
  • PAZA!
  • APARARE!
  • DOG-SITTER!
  • VANATOARE!

Zone de lucru

Sector 1 - Baneasa, Herăstrău, Aviației, Floreasca, Primăveri, Aviatorilor, Ilfov Pipera, Tunari, Otopeni, Corbeanca, Snagov, Saftica, Balotesti, Ghermanesti, Sector 2 Colentina, Fundeni, Obor

Dati-i cainelui dumneavoastra o sansa de a deveni mai bun!

Suna acum. Consultanta gratuita - 0764 144 144