hello world!
Published: 23 octombrie 2019

Trecerea peste obstacole

O comanda utila

Trecerea peste obstacole se face de la o varsta cand osatura cainelui este formata.
Varsta la care poate sari obstacole in inaltime si lungime este de minim 10 luni.
In dresajul cainelui este important sa fie obisnuit cu comanda HOP, SARI, etc.deoarece se poate ivi prilejul cand aceasta comanda va fi de un real folos atat cainelui cat si proprietarului. De exemplu, un gard,un sant,o groapa cu noroi unde cainele se poate murdari, iar daca vine in fuga se poate rani.
Atunci proprietarul il vede si ii spune comanda de a trece peste aceasta fara a lasa urme.
Invatarea cainelui se face cu inceperea disciplinei, unde cainele va avea inclus acest exercitiu.
Efectuati treceri cu cainele in lesa la inceput si in timp ce s-a acomodat il veti lasa liber.
Cainele va fi rezervat pentru prima oara vazand un obstacol, dar trebuie sa insistati si sa il ajutati pentru a trece cu usurinta obstacolul.Acest exercitiu ajuta ,pentru urcatul in masina. Cainele poate sari in lungime si inaltime,el trebuie acomodat [instruit] pentru acest exercitiu in functie de temperamentul lui.

Zone de lucru

Sector 1 - Baneasa, Herăstrău, Aviației, Floreasca, Primăveri, Aviatorilor, Ilfov Pipera, Tunari, Otopeni, Corbeanca, Snagov, Saftica, Balotesti, Ghermanesti, Sector 2 Colentina, Fundeni, Obor

Dati-i cainelui dumneavoastra o sansa de a deveni mai bun!

Suna acum. Consultanta gratuita - 0764 144 144
whatsapp